Vi använder cookies på webbplatsen för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt. Mer info.

Stäng
Sök Meny
Du är här:

Vår personal

Lista över personal på Malmö Sfi-skola.

Lärare

Charlotte Andreasson

E-post: charlotte.andreasson@folkuniversitetet.se

Atti Atefeh Ebrahimnia

E-post: atefeh.ebrahimnia@folkuniversitetet.se

Erika Ekman

E-post: erika.ekman@folkuniversitetet.se

Sandra Magnusson (föräldraledig)

E-post: sandra.magnusson@folkuniversitetet.se

Carolina Olander

E-post: carolina.olander@folkuniversitetet.se

Christian Sjödahl

E-post: christian.sjodahl@folkuniversitetet.se

LouiseThaulow

E-post: louise.thaulow@folkuniversitetet.se

Mimi Wikström

E-post: mimi.wikstrom@folkuniversitetet.se

Verksamhetsledare

Britta Jonasson

E-post: britta.jonasson@folkuniversitetet.se

Verksamhetsadministratör

Mia Lundblad

E-post: mia.lundblad@folkuniversitetet.se

Praktiksamordnare

Suzanne Åkesson

E-post: suzanne.akesson@folkuniversitetet.se

 

Välkommen!

Toggle module

Welcome!   Bienvenue!   Bem-vindo!   Добро пожаловать!   Benvenuti!   ¡Bienvenido!   Willkommen!   Witaj!   Fiţi bineveniţi!   Καλώς ήρθες   أهلاً وسهلاً !    Hoşgeldiniz   خوش آمدی! / خوش آمدید!   خوش آمديد   Mabuhay!   Hoan nghênh    خوش آمديد    ยินดีต้อนรับ

Vill du studera hos oss?

Toggle module

Vill du läsa Sfi Intensivkurs ställer du dig i kö här:  Vägledningscentrum.

Vill du läsa Sfi för entreprenörer fyller du i en webbansökan här:
Yrkes-sfi i Skåne, ansökan

Välkommen med din ansökan! 

Work and study in Sweden

Toggle module

Malmö Sfi-skola

Propellergatan 1
211 19 Malmö
040-6918375